Pierwsza e-aukcja firmy NUMIS.POLAND Numizmatyka

Pierwsza e-aukcja firmy NUMIS.POLAND Numizmatyka

Do 31 marca 2018 roku można powierzyć Firmie NUMIS.POLAND swoje walory na dogodnych warunkach.

Od organizatora uzyskaliśmy informację,  że uczestnicy licytacji będą mogli liczyć na obszerną ofertę banknotów ( m.in. około 80 sztuk fałszerstw i destruktów) , papierów wartościowych polskich i z Polską  oraz zagranicznych, monet, medali.

Szczególnej uwadze polecamy banknot 5 złotych 1830 roku w stanie zachowania 2, poniżej opis:

„Banknot posiada kilka poziomych złamań, jedno pionowe delikatne załamanie, delikatne załamanie lewego górnego i dolnego oraz prawego dolnego rogu no ale.... Przecież nie jest to banknot z PRL-u, że znaczenie mają nawet niedoskonałości przy narożnikach.

Papier jest delikatnie pomarszczony, sprawia wrażenie jakby miał kontakt z wodą, faktycznie lecz taki stan wynika prawdopodobnie ze złego przechowywania gdzie mógłby być narażony na oddziaływanie warunków atmosferycznych np: wilgoci. Banknot przepiękny w niespotykanym stanie zachowania. Naturalny, świeży (ponieważ mieliśmy ten banknot przed wysłaniem do gradingu), druk banknotu z pięknie widocznym przetłoczeniami, sucha pieczęć rewelacyjna każdy jej szczegół dokładnie widać, wypukłość, krawędzie banknotu w całości bez żadnych postrzępień, naddarć etc.

Znaki wodne doskonałe, widoczne wszystkie w całości. 5 złotych 1830 roku raz na jakiś czas występuje w handlu ale w stanach IV i gorszych osiągając ceny kilka, kilkanaście tysięcy złotych. Na naszej aukcji najpiękniejsza 5 złotówka.

Polecamy na kolejną sztukę w tym stanie zachowania można czekać kilka, kilkanaście lat”

 

Jeśli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji, proszę o kontakt, dane poniżej:

Tel: 730 355 999

e-mail: [email protected]

www.numispoland.pl

Aukcja odbędzie się na stronie https://numispoland.onebid.pl/